آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم ؛ بردارهای مساوی و قرینه

جواب صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم که مربوط به تمرین بردارهای مساوی و قرینه از فصل ۸ بردار و مختصات می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ تمرین صفحه 103 ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۲ ریاضی هفتم

جواب صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم

در پاسخ به تمرین صفحه 103 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

۱- در شکل زیر نیروی وزن جسم با یک بردار مشخص شده است، نیرویی را که زمین به جسم وارد می کند، با یک بردار نمایش دهید. چرا جسم روی زمین می ماند و حرکت نمی کند؟

چون نیروی زمین برابر و در جهت مخالف آن است و آن را خنثی می‌کند.

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم ؛ بردارهای مساوی و قرینه

۲- شخصی در نقطه A ایستاده است، اگر ۳ واحد به سمت شمال، ۴ واحد به سمت شرق و ۵ واحد به سمت جنوب و در انتها ۲ واحد به سمت غرب حرکت کند، به نقطه B می‌رسد. بردار حرکت شخص از A به B را نشان دهید.

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم ؛ بردارهای مساوی و قرینه

۳- اگر شخصی در نقطه A ایستاده باشد، باید ۳ واحد به سمت شمال و سپس ۴ واحد به سمت شرق برود تا به B برسد. اگر شخص دیگری از همان نقطه A , و۴ واحد به سمت شرق و سپس ۳ واحد به سمت شمال برود، به کدام نقطه می‌رسد؟ چرا؟
B، زیرا هر دو بردارهای مساوی طی کرده‌اند.

جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم ؛ بردارهای مساوی و قرینه

۴- اگر شخص از نقطه A، دو (۲) واحد به سمت غرب حرکت کند، با چه حرکتی به نقطه A می‌‌رسد؟ ۲ واحد به شرق

حالا اگر شخص از نقطه A، سه (۳) واحد به سمت شرق و ۲ واحد به سمت جنوب برود، با چه حرکتی به محل اوّل خود بر می‌گردد؟
۳ واحد به غرب و ۲ واحد به شمال

۵- قرینه جهت شمال چه جهتی است؟ جنوب
قرینه جهت شرق چه جهتی است؟ غرب
قرینه جهت شمال شرقی چه جهتی است؟ جنوب غربی

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۴ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب تمرین صفحه ۱۰۳ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شش =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا