آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم که مربوط به تمرین انتخاب نمودار از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه 129 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه 129 ریاضی سوم خواهیم داشت:

تعداد دختران و پسران دو مهد کودک پویا و شبنم در جدول زیر آمده است. می‌خواهیم این اطّلاعات را در دو نمودار دایره‌ای و ستونی نشان دهیم. نمودارهای زیر را کامل کنید.
– در مجموع، تعداد دخترها بیشتر است یا پسرها؟ هیچکدام برابر هستند.
– برای پاسخ به سؤال بالا کدام نمودار مناسب تر است؟ نمودار ستونی چرا؟ زیرا به آسانی مقایسه می کنیم کدام بیشتر و یا کمتر است.

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

جواب خلاق باش صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم

آجرچینی‌های زیر را به‌صورت متقارن رنگ آمیزی کنید.

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهارده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا