آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم که مربوط به جواب تمرین جمع آوری و نمایش داده‌ها از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۲۸ ریاضی پنجم

در پاسخ تمرین صفحه ۱۲۸  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- داده های مربوط به مصرف برق خانگی در ایران در طول ده سال، به طور تقریبی در جدول زیر آمده است. با انتخاب مقیاس و نقطه‌ی شروع مناسب، این داده‌ها را به کمک نمودار خط شکسته نمایش دهید.

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

۲- فاطمه درباره‌ی میزان اطلاع دانش آموزان از برخی شماره تلفن های ضروری تحقیق می کند. او به ۲۰ نفر از دانش آموزان پرسشنامه ای داد و از آنها خواست که به آن پاسخ دهند. سپس با توجه به پاسخ های داده شده جدول رو به رو را پر کرد.

الف) یک نمودار ستونی رسم کنید که تعداد دانش آموزانی را که هریک از شماره های ضروری را می دانند، نمایش دهد. (فراموش نکنید که باید محور افقی و عمودی را نامگذاری کنید.)

جواب تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

ب) آیا استفاده از نمودار خط شکسته را برای نمایش این داده‌ها مناسب می دانید؟ چرا؟
خیر، زیرا هدف از نمایش این داده ها، نمایش تغییرات نیست. در واقع این نمایش، تغییرات هیچ موضوعی، مورد بررسی قرار نمی گیرد.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا