آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم که مربوط به جواب تمرین احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۳۶ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم

در پاسخ تمرین صفحه ۱۳۷  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- مسعود و دوستانش مشغول بازی بودند. مسعود در طول بازی، نتیجه‌ی انداختن تاس‌ها را یادداشت می کرد. خلاصه‌ی یادداشت‌های مسعود در جدول آمده است.

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم ؛ احتمال

الف) در این بازی چند بار تاس انداخته‌اند؟ ۳۰ بار
ب) چه عددی بیشتر از بقیه مشاهده شده است؟ ۵
پ) کدام دو عدد به تعداد مساوی دیده شده‌اند؟ ۲ و ۶

۲- یک سکه را ۵ بار می اندازیم؛ آیا ممکن است هر ۵ بار رو بیاید؟
بله، ولی احتمال آن کم است.

۳- می خواهیم عقربه‌ی چرخنده‌ی زیر را بچرخانیم. کدامیک از این دو نفر درست می گویند؟ چرا؟ (

سینا: «احتمال اینکه عقربه روی سبز بایستد، بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر است؛ چون دو قسمت چرخنده، سبز رنگ است اما تنها یک قسمت، زرد است و یک قسمت آبی.»
جواب: نادرست است، زیرا کسری از چرخنده که به رنگ سبز است کمتر از کسر مربوط به رنگ های دیگر است.

مینا: «احتمال اینکه عقربه روی زرد بایستد، بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر است؛ چون کسری از چرخنده که زردرنگ است، بیشتر از کسر مربوط به رنگهای دیگر است.»
جواب : درست است، زیرا کسر مربوط به قسمت زردرنگ ۱/۲ و کسر مربوط به هر یک از رنگ های دیگر، کم تر از ۱/۲ می باشد.

۴- چرخنده‌ی زیر را طوری رنگ کنید که احتمال ایستادن عقربه روی رنگ آبی با رنگ سبز مساوی باشد. همچنین احتمال ایستادن عقربه روی رنگ سفید بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر باشد.

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم ؛ احتمال

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا