آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

جواب صفحه ۱۳ ریاضی پنجم که مربوط به تمرین معرفی جمع و تفریق عددهای مرکب از فصل ۱ عدد نویسی و الگو ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۱۳  ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۳ ریاضی پنجم

در پاسخ تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- در جدول زیر، زمان رسیدن قطار به ایستگاه های متروی شهر تهران را می بینید. زمان شروع حرکت هر قطار، در جدول زیر نوشته شده است. زمان رسیدن آنها به هر ایستگاه را مشخص کنید.

جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب
جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۲- زنگ اول مدرسه در ساعت ‘۷:۴۵ صبح شروع می شود. اگر یک زنگ ‘۵۰ باشد، زنگ تفریح اول در چه ساعتی می خورد؟ اگر هر زنگ ۵۰ دقیقه و هر زنگ تفریح ۱۰ دقیقه باشد و در روز ۵ زنگ کلاس داشته باشیم، زمان تعطیل شدن مدرسه را پیدا کنید.

جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۳- دو شبانه روز و ۸ ساعت بعد از ساعت ۹ بعد از ظهر روز دوشنبه، چه ساعت از چه روزی است؟

۴- حمید در سال ۱۳۷۹ و حمیده در سال ۱۳۸۲ به دنیا آمده اند. کدام یک بزرگتر است؟ چرا؟ سن هر کدام را پیدا کنید.

جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه۱۳ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا