آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم که مربوط به تمرین احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کار در کلاس و خلاق باش صفحه ۱۵۰ ریاضی چهارم 

جواب صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم

در پاسخ به تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- چرخنده‌ی رو به رو ۸ قسمت دارد. آن را طوری رنگ کنید که احتمال قرار گرفتن عقربه روی رنگ سبز بیشتر و روی رنگ های آبی و قرمز کمتر باشد.

جواب تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم ؛ احتمال

۲- روی یک تاس عددهای ۱ تا ۶ وجود دارد. این احتمال را که پس از انداختن تاس عدد زوج بیاید، با یک عبارت مناسب مشخص کنید.احتمال زوج یا فرد آمدن برابر است چون تعداد اعداد زوج و فرد روی تاس با هم برابر است.

پاسخ دو دانش آموز را ببینید. کدام یک درست می گویند؟ چرا؟

دانش آموز اول : به احتمال برابر زوج یا فرد می آید.
دانش آموز دوم : به احتمال کمتر زوج می آید.

۳- برای هر کدام از عبارت های «به طور حتم اتفاق می افتد» و «به طور حتم اتفاق نمی افتد» یک مثال بزنید.

به طور حتم اتفاق می افتد : احتمال بیرون آمدن مهره مشکی رنگ از کیسه ای که ۱۰ مهره‌ی مشکی دارد.

به طور حتم اتفاق نمی افتد : احتمال بیرون آمدن مهره مشکی رنگ از کیسه ای که ۳ مهره آبی و ۲ مهره قرمز دارد.

۴- اگر از هر کیسه یک مهره خارج کنیم، در کدام یک احتمال بیرون آمدن مهره‌ی سیاه بیشتر است؟ تعداد مهره ها روی کیسه نوشته شده است. دلیل خود را بنویسید.

کیسه‌ی سمت راست. چون تعداد کل مهره ها در سه کیسه برابر است ولی فقط در کیسه سمت راست تعداد مهره های مشکی بیشتر از سایر مهره ها می باشد پس نتیجه می گیریم احتمال بیرون آمدن مهره مشکی از این کیسه بیشتر است.

۵- در یک کیسه ۳ مهره‌ی سبز، ۵ مهره‌ی قرمز و ۲ مهره‌ی زرد هست. قسمت پیش بینی جدول را برای ۲۰ بار آزمایش کامل کنید. ۲۰ بار آزمایش در آوردن مهر از کیسه را انجام دهید و جدول را کامل کنید.

جواب تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم ؛ احتمال

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۱۴۹ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا