آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم ؛ ماشین های ورودی – خروجی

جواب صفحه ۱۵ ریاضی سوم که مربوط به تمرین ماشین‌های ورودی – خروجی از فصل ۱ الگوها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۱۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۵ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم خواهیم داشت:

1- در یک تمرین ورزشی پای یکی از ورزشکاران زخمی شد. دکتر زخم او را پانسمان کرد و به او گفت که بعد از خوب شدن زخم، روز اوّل فقط 15 دقیقه بدود. سپس، هر روز 5 دقیقه به زمان دویدنش اضافه کند تا وقتی که این زمان به 60 دقیقه برسد. آن گاه در تمرین تیم شرکت کند. او پس از چند روز می‌تواند تمرین را شروع کند؟

جواب : پس از مدت ده روز، ورزشکار قادر خواهد بود در روز یازدهم به تمرینات تیم شرکت کند.

جاهای خالی را پر کنید. بین شکل‌های زیر و سؤال بالا چه رابطه‌ای وجود دارد؟ جواب : شکل زیر مانند سوال بالا یک الگوی ۵ تا ۵ تا است

جواب تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم ؛ ماشین های ورودی – خروجی

2- جاهای خالی را پر کنید. می‌توانید از حدس و آزمایش کمک بگیرید.

جواب تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم ؛ ماشین های ورودی – خروجی

جواب خلاق باشید صفحه ۱۵ ریاضی سوم

یک مکعّب را از 6 طرف می‌توانید روی کاغذ بگذارید و دور آن خط بکشید.

مانند تصویر، این کار را با نظم انجام دهید تا 6 مربّع کنار هم قرار بگیرند.

جواب تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم ؛ ماشین های ورودی – خروجی

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۱۳ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۵ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا