آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن

جواب صفحه ۲۱ ریاضی سوم که مربوط به تمرین الگوهای متقارن از فصل ۱ الگوها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۲۰ ریاضی سوم

جواب صفحه ۲۱ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- با توجّه به نیمه‌ی رنگ شده و خطّ تقارن، نیمه ی دیگر هر شکل را رنگ کنید.

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن
جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن

۲- یک ورق کاغذ بردارید و آن را تا بزنید. با قیچی قسمتی از آن را مانند شکل زیر ببرید. سپس این قسمت را باز کنید. آیا شکلی که به این ترتیب به دست می‌آید، خطّ تقارن دارد؟ به همین ترتیب، شکل‌های دیگری درست کنید.

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن

حالا یک کاغذ را دو بار تا کنید و شکل زیر را روی آن درآورید. فکر می‌کنید کاغذ بعد از باز کردن چه شکلی دیده می‌شود؟ امتحان کنید. انجام این تمرین به عهده دانش آموز است.

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن

۳- نیمه ی دیگر شکل‌های زیر را طوری بکشید که خطّ قرمز، خطّ تقارن هر شکل باشد.
تعداد مربّع‌های شکل‌های کامل را بشمارید و کنار هر کدام بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم ؛ الگوهای متقارن

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۱۹ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۲۱ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا