آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم ؛ ارزش مکانی

جواب صفحه ۳۳ ریاضی سوم که مربوط به تمرین ارزش مکانی از فصل ۲ عددهای چهار رقمی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۳۲ ریاضی سوم

جواب صفحه ۳۳ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ ۱۰۰۰ برگ کاغذ را روی هم گذاشتیم تا یک بسته کاغذ درست شود. ضخامت این بسته ی کاغذ تقریبا چند سانتی متر است؟ ۱۰ سانتی متر است

چگونه این پاسخ را پیدا کردید؟ توضیح دهید. چون می خواستم ضخامت ۱۰۰۰ برگ کاغذ را به دست آورم، از خط کش استفاده کردم تا یک سانتیمتر را روی ۱۰۰ برگ کاغذ برسانم. عدد حاصل را ده برابر کردم تا به ضخامت نهایی ۱۰۰۰ برگ کاغذ برسم.

۲ـ باز شده ی هر عدد را بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم ؛ ارزش مکانی

۳ـ جمع های زیر به واحد تومان هستند. آن ها را به واحد ریال بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم ؛ ارزش مکانی

۴- جمع و تفریق‌های زیر به واحد ریال هستند. آن‌ها را به تومان تبدیل کنید.

جواب تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم ؛ ارزش مکانی

۵ـ عدد ۵۳۲۱ یعنی ۱ یکی، ۲ ده تایی، ۳ صد تایی و ۵ هزار تایی.
عدد ۵۰۴۳ یعنی ۳ یکی، ۴ ده تایی، صفر صدتایی و ۵ هزارتایی.
عدد ۳۴۰۵ یعنی ۵ یکی، ۴ صدتایی و ۳ هزارتایی.
عدد ۴۰۳۰ یعنی ۴ هزارتایی و ۳ ده تایی.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۳۱ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب تمرین صفحه ۳۳ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهارده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا