آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

جواب صفحه ۵۷ ریاضی سوم که مربوط به تمرین تساوی کسرها از فصل ۳ عددهای کسری است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۵۶ ریاضی سوم

جواب صفحه ۵۷ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- ۱/۲ از شربت لیوان خورده شده است. ۱/۲ از شربت پارچ هم خورده شده است. آیا می‌توان گفت مقدار شربت باقی مانده در لیوان و پارچ مساوی است؟ چرا؟

خیر، از آنجایی که اندازه پارچ و لیوان با هم متفاوت است، پارچ بزرگتر از لیوان است و به همین دلیل نصف اندازه آن بیشتر است.

جواب تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

۲- عددهای زیر را با هم مقایسه کنید. سپس توضیح دهید که چگونه این مقایسه را انجام دادید.

ابتدا تعداد واحد کامل را مقایسه می‌کنیم. اگر عددی واحد کامل داشته باشد، آن عدد بزرگتر است. در صورتی که هر دو عدد واحد کامل یا واحد کاملی نداشته باشند، عددی بزرگتر است که قسمت اعشاری آن بزرگتر باشد.

جواب تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

در ردیف بالا هر دو 2 واحد کامل دارند ولی قسمت کسری در سمت چپ بزرگتر است. ۱/۱۰ < ۳/۱۰ زیرا مخرج‌ها مساوی‌اند پس کسری بزرگتر است که صورت آن بزرگتر باشد.

در ردیف پایین، در سمت راست تعداد واحد بیشتری داریم.

جواب بپرسید صفحه ۵۷ ریاضی سوم

این درخت با زاویه‌ی راست روی زمین قرار گرفته است. یک دیوار باید با زمین زاویه‌ی راست درست کند. بنّاها با استفاده از چه وسیله‌ای مطمئن می‌شوند که دیوار با زاویه ی راست چیده شده است؟ در این مورد سؤال کنید. جواب : با استفاده از شاقول بنایی ؛ شاقول از یک نخ و یک جسم سنگین و نوک تیز درست شده است.
با گونیا هم می‌توانیم زاویه‌ی راست را تشخیص دهیم.

جواب تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب تمرین صفحه ۵۷ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا