آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

جواب صفحه ۷۲ ریاضی پنجم که مربوط به تمرین تقارن محوری از فصل ۴ تقارن و چند ضلعی ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :پاسخ فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۰ و۷۱ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۷۲ ریاضی پنجم

در پاسخ تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- کدام یک از خط های قرمز رنگ، خط تقارن را نشان می دهد؟

جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۲- در شکل های زیر، همه‌ی خط های تقارن را رسم کنید.

جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۳- شکلی رسم کنید که بیش از دو خط تقارن داشته باشد. سپس خط های تقارن آن را رسم کنید.

جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۴- در هریک از شکل های زیر، با رسم خط های تقارن و پیدا کردن مساحت یک قسمت، مساحت کل شکل را پیدا کنید.

جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس صفحه ۶۹ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۲ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا