آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

جواب صفحه ۸۲ ریاضی ششم که مربوط به تمرین تقارن و مختصات از فصل ۴ تقارن و مختصات است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۸۰ و ۸۱ ریاضی ششم

جواب صفحه ۸۲ ریاضی ششم

در پاسخ تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- اگر یک چهارضلعی به مختصات راس های [۱ و ۲] ، [۱ و ۳] ، [۴ و ۳] ، [۵ و ۲] ، ۲ واحد به سمت راست و ۵ واحد به سمت بالا رود، چه تغییری در متخصات راس های این چهارضلعی به وجود می آید؟طول ۲ واحد زیاد می‌شود.
عرض ۵ واحد زساد می‌شود.

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

۲- الف) مختصات نقاط داده شده در مستطیل رو به رو را بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

ب) مختصات مرکز تقارن مستطیل را پیدا کنید.

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

۳- الف) در صفحه‌ی شطرنجی زیر، قرینه‌ی هر شکل را نسبت به محور تقارن داده شده رسم کنید.

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

ب) مختصات نقاط قرینه‌ی هر شکل را بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم ؛ تقارن و مختصات

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۷۹ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۲ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا