آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

جواب صفحه ۹۰ ریاضی سوم که مربوط به تمرین اندازه‌ی سطح از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه 90 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم

جواب صفحه ۹۰ ریاضی سوم

در پاسخ به تمرین صفحه 90 ریاضی سوم خواهیم داشت:

جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

۲- مساحت شکل زیر را با واحد رنگ شده بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

۳- شکل تانگرام را از انتهای کتاب ببرید. مساحت ۷ قطعه‌ی آن را از بیشترین به کمترین بنویسید.

۴=۶<۵<۷=۳<۲=۱

– بیشترین مساحت: قسمت ۲ = قسمت ۱
– کمترین مساحت: قسمت ۴= قسمت ۶
اگر با این ۷ قطعه شکل های متفاوتی بسازیم، آیا مساحت همه ی آنها برابر است؟ بله چرا؟ چون همه ی شکل ها از این قطعه تشکیل شده اند و مساحت هر یک از شکل های ایجاد شده با مساحت مجموعه این هفت قطعه برابر است.

جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا