آموزش و سرگرمی

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

جواب صفحه ۹۳ ریاضی چهارم که مربوط به تمرین اندازه‌گیری طول از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس صفحه ۹۲ ریاضی چهارم ابتدایی 

جواب صفحه ۹۳ ریاضی چهارم

در پاسخ به تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- با توجه به اندازه های داده شده، اندازه‌ی پاره خط های مورد نظر را به دست آورید. راه حل خود را بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

۲- دو قطعه چوب به طول های ۵۰ و ۴۰ سانتی متر داریم. با کنار هم گذاشتن آن ها یک طول ۹۰ سانتی متری درست می شود. چه طول دیگری را می توان با این دو قطعه چوب درست کرد؟

اگر چوب ۴۰ سانتی متری را روی چوب ۵۰ سانتی متری قرار دهیم و علامت بزنیم، قسمتی که باقی می ماند ۱۰ سانتی متر است. پس می توانیم طول ۱۰ سانتی متری را با استفاده از چوب ۴۰ و ۵۰ سانتی متری درست کنیم. پس داریم :

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

اگر ۳ قطعه چوب به طول های ۳۰ ،۴۰ و ۷۰ سانتی متر داشته باشیم، چه طول های مختلفی می توانیم بسازیم؟ شکل آنها را
رسم کنید و مانند نمونه، یک عبارت جمع و یا تفریق بنویسید.

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

۳- در صفحه‌ی شطرنجی روبه رو، پاره خط (ن م) را به اندازه‌ی ۲ برابر پاره خط (س د) رسم کنید.

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

۴- اگر اندازه‌ی نوار ۱ متر باشد، مقدار رنگ شده را با کسری از یک متر بیان کنید.

جواب تمرین صفحه ۹۳ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۳ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا