آموزش و سرگرمی

جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

جواب صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم که مربوط به حل مسئله از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات حلّ مسئله صفحه 116 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب مرور فصل صفحه ۱۱۲ و ۱۱۳ و ۱۱۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم

در پاسخ به حل مسئله صفحه 116 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ کدام عددهای یک رقمی هستند که اگر در خودشان ضرب شوند، حاصل آنها بیشتر از ۳۰ می شود؟ ما یک عدد را انتخاب می‌کنیم، مانند ۵. اما، حاصل آن عدد از ۳۰ کمتر است. بنابراین، ما عددهای بزرگ‌تری را انتخاب می‌کنیم و امتحان می‌کنیم، مانند ۷.

به جای مربّع عددهای یک رقمی قرار دهید و حاصل را پیدا کنید.

جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

۲ـ عددی را با خودش جمع کردیم و از حاصل جمع یکی کم کردیم، جواب ۳۹ شد. آن عدد را پیدا کنید.

با اولین حدس شروع کنید. برای مثال عدد را ۱۵ در نظر بگیرید و آزمایش کنید.
حالا حدس بعدی شما باید بیشتر از ۱۵ باشد یا کمتر از آن؟ چرا؟

جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

۳ـ عددی را دو برابر کردیم. سپس حاصل را با ۲۰ جمع کردیم؛ جواب ۳۶ شد. آن عدد را پیدا کنید.

جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

۴ـ یک سکه را انداختیم، رو آمد. دوباره انداختیم، باز هم رو آمد. آیا می توانید حدس بزنید که اگر سکه را دوباره بیندازیم، رو می آید یا پشت؟ چرا؟

نه، زیرا همانطور که احتمال دارد روی سکه بیاید، احتمال بیشتری دارد پشت سکه بیاید. به این معنا که احتمال پشت سکه بیاید بیشتر از صفر است ، اما به دلیل وزن داشتن سکه، احتمال اینکه سکه به طرف مشخصی بیاید بیشتر است.

حدس زدن پاسخ مسئله براساس موضوع مسئله انجام می‌شود. از حدس زدن‌های بدون دلیل پرهیز کنید. در مسائل بالا ابتدا با روش‌های نمادین یک تساوی بنویسید. سپس، از راهبرد حدس و آزمایش استفاده کنید.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین صفحه ۱۱۱ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا