آموزش و سرگرمی

جواب حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم ؛ حل مسئله با راهبرد رسم شکل

جواب صفحه ۴۴ ریاضی سوم که مربوط به حل مسئله با راهبرد رسم شکل از فصل ۳ عددهای کسری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب مرور فصل صفحه ۴۰ و ۴۱ و ۴۲ ریاضی سوم

جواب صفحه ۴۴ ریاضی سوم

در پاسخ به حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- زمین کشاورزی مستطیل شکلی را به ۶ قسمت مساوی تقسیم کرده‌اند. در ۲ قسمت آن سبزی خوردن، در یک قسمت کاهو و در ۲ قسمت دیگر آن گوجه فرنگی کاشته‌اند.
– چه مقدار از این زمین باقی مانده است؟ یک قسمت
۱ قسمت از ۶ قسمت مساوی باقی مانده است.

جواب حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم ؛ حل مسئله با راهبرد رسم شکل

به نظر شما در قسمت خالی چه گیاهان دیگری می توان کاشت؟ خیار ، هندوانه ، خربزه ، سیب زمینی

۲- یک قطعه زمین کشاورزی را نصف کردند. در نیمی از آن هویج کاشتند. نیم دیگرش را نیز به ۳ قسمت مساوی تقسیم کردند. در یک قسمت از آن پیاز کاشتند. شکل و جای خالی را کامل کنید.
۱ قسمت از ۶ قسمت مساوی را پیاز کاشتند.

جواب حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم ؛ حل مسئله با راهبرد رسم شکل

۳- مریم طول اتاق را با قدم‌های مساوی اندازه گرفت؛ ۷ قدم شد. برادرش مجید طول همان اتاق را با قدم‌های مساوی اندازه گرفت؛ ۶ قدم شد. اندازه‌ی قدم‌های چه کسی بزرگ‌تر است؟ با رسم شکل برای پاسخ خود دلیل بیاورید.

جواب حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم ؛ حل مسئله با راهبرد رسم شکل

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین صفحه ۳۹ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب حل مسئله صفحه ۴۴ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا