آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

جواب صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم که مربوط به فعالیت و کار در کلاس مختصات از فصل ۸ بردار و مختصات می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت و کاردرکلاس صفحه 105 ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۴ ریاضی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 105 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

۱- در شکل مقابل حرکت از نقطهٔ A به B، با بردار AB نشان داده شده است. جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

اگر بتوانیم فقط افقی یا عمودی حرکت کنیم (قرار می‌گذاریم که همیشه ابتدا افقی و سپس عمودی حرکت می‌کنیم.) مسیر حرکت از A تا B را نشان دهید. در بردارهای زیر نیز مسیر را مشخص کنید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

۲- در بردار سؤال بالا برای حرکت از A به B , و۴  واحد واحد به سمت مثبت محور طول و سپس ۲ واحد به سمت مثبت محور عرض‌ها حرکت می‌کنیم. این بردار را در صفحهٔ مختصات می‌توانیم به صورت [۲ | ۴] نمایش دهیم. مختصات بردارهای دیگر را بنویسید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه 105 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

طول جغرافیایی هر نقطه، با نصف‌النهاری که از آن می‌گذرد و عرض جغرافیایی آن نقطه با مدار مربوطهٔ آن مشخص می‌شود. در نقشهٔ مقابل با توجه به مدارها (خط‌های افقی) و مدار مبدأ (خط استوا) و نصف‌النهارها (خط‌های عمودی) و نصف النهار مبدأ (گرینویچ) به سؤال‌های زیر پاسخ دهید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

۱- مختصات شهرهای زیر را به طور تقریبی بنویسید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

۲- اگر یک هواپیما از خارطوم به لوآندا در مسیر تقریباً مستقیم حرکت کند، حرکت این هواپیما را به صورت تقریبی با یک بردار نشان دهید. مختصات آن بردار را بنویسید. جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

۳- از رباط تا لاگوس را با چه برداری می‌توان پیمود؟ جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم ؛ مختصات

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب تمرین صفحه ۱۰۶ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۰۵ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا