آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم ؛ جمع آوری و نمایش داده ها

جواب صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم که مربوط به فعالیت و کار در کلاس جمع‌آوری و نمایش داده‌ها از فصل ۹ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت و کاردرکلاس صفحه 112 ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین های ترکیبی صفحه ۱۱۰ ریاضی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 112 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

معلّم ورزش یک مدرسه می‌خواهد برای دانش آموزان کلاس، لباس ورزشی سفارش دهد. او از جواد و محمّد خواست نظرهای دانش آموزان را جمع آوری کنند تا رنگ مورد علاقهٔ دانش آموزان کلاس مشخّص شود.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم ؛ جمع آوری و نمایش داده ها

جواد رنگ مورد نظر همهٔ دانش آموزان را از آنها پرسید و پاسخ‌های زیر را دریافت کرد.

سبز، آبی، زرد، زرد، بنفش، زرد، قرمز، زرد، قهوه‌ای، قهوه‌ای، قهوه‌ای، سبز، زرد، آبی، سبز، بنفش، قرمز، قهوه‌ای، قهوه‌ای، آبی، زرد، سبز، قهوه‌ای، زرد، زرد، زرد، قرمز، زرد، زرد، قرمز، قهوه‌ای، قهوه‌ای و سبز.

محمّد به روش دیگری اطّلاعات را جمع آوری کرد. او ۳ رنگ را تعیین کرد و از همهٔ دانش آموزان خواست یکی از این سه رنگ را انتخاب کنند. او پاسخ‌های زیر را دریافت کرد.

سبز، قهوه‌ای، قهوه‌ای، سبز، زرد، زرد، زرد، سبز، قهوه‌ای، زرد، سبز، قهوه‌ای، سبز، زرد، زرد، سبز، قهوه‌ای، زرد، سبز، زرد، زرد، قهوه‌ای، سبز، زرد، قهوه‌ای، زرد، سبز، قهوه‌ای، سبز، زرد، قهوه‌ای، قهوه‌ای و زرد.

دو روش جمع آوری اطلّاعات را با هم مقایسه کنید. ویژگی‌های مثبت و منفی هر روش را بیان کنید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم ؛ جمع آوری و نمایش داده ها

جواب کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه 112 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

 همان طور که می‌بینید، داده‌های جمع آوری شده به صورتی نوشته شده‌اند که شمردن، مقایسه و بررسی آنها دشوار است. اوّلین گام این است که آنها را در جدول داده‌های زیر سازماندهی کنید. با همکاری یکی از دوستانتان چوب خط را مانند نمونه‌های زیر رسم کنید
(یک دانش آموز رنگ‌ها را بخواند و دانش آموز دیگر برای هر بار خوانده شدن یک رنگ، یک چوب خط رسم کند).

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم ؛ جمع آوری و نمایش داده ها

۱- با توجّه به جدول‌ها، معلّم ورزش کدام رنگ را انتخاب می‌کند؟ رنگی که تعداد آن‌ها بیشتر است.

۲- چرا آمار رنگ‌های جدول دوم با جدول اوّل متفاوت است؟ برای مثال چرا تعداد نظرات در مورد رنگ زرد در دو جدول متفاوت شده است؟
چون در جدول اول محدودیت رنگ وجود ندارد ولی در جدول دوم محدودیت وجود دارد.

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۱۲ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا