آموزش و سرگرمی

جواب حدس و آزمایش صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

جواب صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم که مربوط به حدس و آزمایش از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات حدس و آزمایش صفحه 117 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب حل مسئله صفحه ۱۱۶ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم

در پاسخ به حدس و آزمایش صفحه 117 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ به شکل زیر چهار چوب کبریت اضافه می کنیم تا بیشترین تعداد مربع ها دیده شود. چوب کبریت ها را کجا قرار می دهید؟ بجای خط قرمزها در شکل زیر، چوب کبریت قرار می دهیم.

جواب حدس و آزمایش صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

٢ـ مساحت یک مستطیل ۱۸ سانتی متر مربّع شده است. اندازه ی ضلع ها را طوری قرار دهید که محیط آن ۲۲ شود.
اندازه‌ی ضلع‌های مستطیل را حدس بزنید. محیط شکل‌ها را پیدا کنید تا پاسخ مسئله مشخّص شود.

جواب حدس و آزمایش صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

٣ـ محیط یک مستطیل ۱۸ سانتی متر است. طول این مستطیل یک سانتی متر بیشتر از عرض آن است. طول و عرض آن را پیدا کنید.

جواب حدس و آزمایش صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم ؛ آمار و احتمال

برای اینکه دیگران، از جمله آموزگار، بتوانند روش حدس زدن و آزمایش کردن شما را تا رسیدن به پاسخ مسئله درک کنند، لازم است برای نوشتن حدس‌ها راه حلّی پیدا کنید.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب مرور فصل صفحه ۱۱۲ و ۱۱۳ و ۱۱۴ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب حدس و آزمایش صفحه ۱۱۷ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا