آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم ؛ کاربرد درصد در محاسبات مالی

جواب صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت و کار در کلاس کاربرد درصد در محاسبات مالی از فصل ۶ تناسب و درصد است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۱۱۹ و ۱۲۰ ریاضی ششم

جواب صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم

در پاسخ  فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم خواهیم داشت:

با مراجعه به اخبار، مجله ها و روزنامه های مختلف مواردی از کاربرد درصد پیدا کنید و به کلاس بیاورید و درباره‌ی کاربرد درصد با هم گفت و گو کنید.

محاسبه مالیات کسر شده یا سود خالص
محاسبه درصد تغییر جمعیت
محاسبه درصد افزایش یا کاهش چیزی مانند وزن یا حقوق
محاسبه تغییر قد یا وزن کودک

در پاسخ  کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- امسال به سهام یک شرکت حدود ۱۸ درصد سود تعلق می گیرد. اگر مبلغ سرمایه گذاری یکی از مشتریان، دو میلیون باشد، چقدر سود به آن اضافه می شود؟

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم ؛ کاربرد درصد در محاسبات مالی

از جواب این سوال صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم نتیجه می گیریم ۳۶۰۰۰۰ هزار تومان به پول آن سود اضافه می شود.

۲- در یک رستوران به مبلغ فاکتور، ۹ درصد مالیات اضافه می شود. اگر مبلغ فاکتور ۵۰۰۰۰ تومان باشد، چقدر مالیات به آن اضافه می شود؟

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم ؛ کاربرد درصد در محاسبات مالی

۳- مرکز آمار ایران پس از سر شماری سال ۱۳۹۰، جمعیت ایران را حدود ۷۵ میلیون نفر اعلام کرد. اگر در طول یک سال جمعیت ایران حدود ۱/۳ درصد رشد داشته باشد، جمعیت ایران در سال ۱۳۹۱ حدوداً چند نفر شده است؟ (می توانید از ماشین حساب استفاده کنید.)

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم ؛ کاربرد درصد در محاسبات مالی

حال که میزان رشد جمعیت را حساب کردیم، جمعیت کل کشور را در سال ۱۳۹۱ را حساب می کنیم که برابر است با :

جمعیت در سال ۱۳۹۱
۷۵۹۷۵۰۰۰ = ۹۷۵۰۰۰ + ۷۵۰۰۰۰۰۰

۴- در یک نظر سنجی از ۱۲۰۰ نفر خواسته شد که تیم فوتبال محبوب خود را از میان تیم های خارجی انتخاب کنند. ۹۰۵ نفر به نظرسنجی پاسخ دادند، یعنی تقریبا چند درصد پاسخ دادند؟

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم ؛ کاربرد درصد در محاسبات مالی

تقریبا ۷۵/۴٪ از این تعداد جمعیت به نظر سنجی پاسخ داده اند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۱۱۷ و ۱۱۸ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۱ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا