آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

جواب صفحه۱۲۳ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت عمود- موازی از فصل ۶ شکل های هندسی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۱۲۲ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- زاویه های راست را با علامت مربوط به آن مشخص کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

۲- آیا خط ۱ بر خط ۲ عمود است؟ برای تشخیص آن از چه وسیله ای استفاده می کنید؟

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی


کدام یک از خط‌های شکل رو به رو بر خط (ن) عمود است؟ با کشیدن علامت عمود مشخص کنید.

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- تصاویر زیر نشان می دهند که چگونه به کمک دو گونیا می توانیم از یک نقطه بر یک خط عمود رسم کنیم. مراحل کار را توضیح دهید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

اولا، یک ضلع از زاویه‌ی راست گونیای اول را روی خط داده شده قرار می‌دهیم تا رو به رو با نقطه‌ی موردنظر باشد (شکل ۱). سپس، زاویه‌ی راست گونیای دوم را روی خط و گونیای اول قرار می‌دهیم و سپس گونیای دوم را حرکت می‌دهیم تا یک ضلع زاویه‌ی راست آن روی نقطه‌ی موردنظر قرار گیرد (شکل ۲). در نهایت، یک خط از راس زاویه‌ی راستی که میان دو گونیا ایجاد می‌شود رسم می‌کنیم و ادامه می‌دهیم تا از نقطه‌ی موردنظر عبور کند.

۲- اگر این کار را چندین مرتبه تمرین کنید، می توانید با یک گونیا نیز خط عمود رسم کنید. توضیح دهید در شکل زیر، چگونه از یک گونیا برای رسم خط عمود استفاده شده است.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

۱.روی خط موردنظر یک ضلع زاویه‌ی راست گونیا قرار می‌دهیم.

۲.ضلع دیگر زاویه‌ی راست گونیا را روی نقطه‌ی داده شده قرار می‌دهیم.

۳.خط عمود به خط مورد نظر را می‌کشیم.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب حل مسئله صفحه ۱۲۰ و ۱۲۱ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا