آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

جواب صفحه۱۲۴ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت عمود- موازی از فصل ۶ شکل های هندسی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۳ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- به کمک یک یا دو گونیا از نقطه‌ی (ب) بر خط (ن) عمود رسم کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

۲- سه خط عمود بر خط رو به رو رسم کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- سه دانش آموز فعالیت ابتدای درس را به شکل های رو به رو انجام داده‌اند. در هر شکل زاویه های راست را مشخص کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

۲- در شکل رو به رو زاویه های ۱، ۲ و ۳ را اندازه بگیرید. اگر این سه زاویه با هم برابر باشند، خط های (م)، (ن) و (ک) با هم موازی اند.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم ؛ عمود- موازی

۳- خط های ۱ و ۲ را عمود بر خط (م) رسم کنید. خط های ۱ و ۲ را ادامه دهید. آیا همدیگر را قطع می کنند؟ دو خط عمود بر یک خط با هم موازی‌اند.

خیر، دو خط عمود بر یک خط با هم موازی اند.

۴- با توجه به شکل سوال ۲، یک خط عمود بر خط (م) رسم کنید و آن را ادامه دهید تا خط های (ن) و (ک) را قطع کند. با گونیا بررسی کنید که آیا این خط بر آن دو خط نیز عمود است. بله، اگر خطی بر یکی از خطوط موازی عمود شود، بر دیگر خط‌ها نیز عمود خواهد شد.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب فعالیت صفحه ۱۲۲ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۴ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا