آموزش و سرگرمی

جواب حذف حالت های نامطلوب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم ؛ ضرب عددها

جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم که مربوط به حذف حالت های نامطلوب از فصل ۸ ضرب عددها می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات حذف حالت های نامطلوب صفحه 135 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب حل مسئله صفحه ۱۳۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم

در پاسخ به حذف حالت های نامطلوب صفحه 135 ریاضی سوم خواهیم داشت:

١ـ با توجّه به توضیحاتی که در ادامه می خوانید، عددهای ١ تا ۷ را در شکل زیر قرار دهید. در دایره فقط عدد زوج هست. عدد ۴ هم در دایره است هم در مستطیل. عددهای ۱ و ۷ فقط در مستطیل هستند. عددهای ۳ و ۵ فقط در مثلّث هستند. عدد ۶ هم در مثلّث است هم در دایره. عدد ۲ فقط در دایره است. چه عددی در سه شکل قرار می گیرد؟ هیچکدام از اعداد.

جواب حذف حالت های نامطلوب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم ؛ ضرب عددها

۲ـ اگر عددهای ٢ و ٣ نشان دهنده ی تعداد دسته ها و عددهای ۴ و ۵ نشان دهنده ی تعداد اشیاء هر دسته باشند، چند عبارت ضرب می توانیم بنویسیم؟ به نمونه ها توجّه کنید.

جواب حذف حالت های نامطلوب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم ؛ ضرب عددها

بزرگ‌ترین حاصل ضربی که می‌توان ساخت، چند است؟ ۱۵ = ۵ × ۳

جواب حذف حالت های نامطلوب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم ؛ ضرب عددها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب مرور فصل صفحه ۱۳۰ و ۱۳۱ و ۱۳۲ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب حذف حالت های نامطلوب صفحه ۱۳۵ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا