آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

جواب صفحه ۷۳ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت و کار در کلاس جمع و تفریق رادیکال ها از فصل ۴ توان و ریشه می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت و کاردرکلاس صفحه 73 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۷۴ ریاضی نهم

جواب فعالیت صفحه ۷۳ ریاضی نهم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 73 ریاضی نهم خواهیم داشت:

زمینی به شکل مربع داریم که طول قطر آن ۶√۲ متر است. می خواهیم مساحت و محیط این زمین را به دست آوریم. راه حل ارائه شده را توضیح دهید و در صورت لزوم آن را کامل کنید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

حل: به کمک رابطه فیثاغورس داریم: جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

در نتیجه: جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها  و از آنجا جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

بنابراین مساحت این زمین ۱۲ متر مربع است.

از اینجا می‌توان نتیجه گرفت که اندازۀ هر ضلع مربع جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها است.

همچنین: متر 

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

جواب کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه 73 ریاضی نهم خواهیم داشت:

حاصل جمع هر ستون را مانند نمونه‌ها در سطر آخر بنویسید:

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم ؛ جمع و تفریق رادیکال ها

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۷۱ و ۷۲ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۳ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا