آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

جواب صفحه ۹۸ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت و کار در کلاس مساحت دایره از فصل ۵ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۹۷ ریاضی ششم

جواب صفحه ۹۸ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- سال گذشته آموختید که محیط دایره چگونه به دست می آید.در کلاس چهارم با جابه‌جایی قسمتی از سطح متوازی الاضلاع، این شکل را به مستطیل تبدیل کردیم تا مساحت متوازی الاضلاع را به کمک مساحت مستطیل (طول × عرض) به دست آوریم.اکنون می‌خواهیم سطح دایره را نیز به یکی از شکل‌هایی که مساحت آن را می‌دانیم تبدیل کنیم تا مساحت دایره را بیابیم. شما چه پیشنهادی دارید؟دایره را جوری برش دهیم که هر برش شبیه به یک چهارضلعی مثل متوازی الاضلاع باشد.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

۲- دایره ای را نصف کنید. از روی چند شعاع تا لبه‌ی دایره برش بزنید. دو نیم دایره را مانند شکل زیر کنار هم بگذارید. این شکل شبیه چه شکل هندسی است؟ حالا برش‌ها را بیشتر کنید.شکل شبیه متوازی الاضلاع می شود، با زیاد کردن برش ها شبیه به مستطیل می شود.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- مساحت این دایره را به کمک فعالیت بالا به دست آورید.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

۲- مساحت دایره‌ی رو به رو تقریبا چند برابر مساحت مربع است؟

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

۳- اجسامی مثل لیوان، بشقاب و … را که سطح دایره ای دارند به کلاس بیاورید. با مداد کف آن را روی کاغذ بکشید و مساحت تقریبی آن را با اندازه گیری به دست آورید و جدول زیر را به کمک همکلاسی‌هایتان کامل کنید. کدام قسمت دایره را اندازه می گیرید؟ (عدد پی را ٣ در نظر بگیرید)شعاع را اندازه گیری می کنیم.

جواب فعالیت و کار در کلاس صفحه ۹۸ ریاضی ششم ؛ مساحت دایره

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۶ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۸ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 9 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا