آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط

جواب صفحه ۹۹ ریاضی نهم که مربوط به کار در کلاس و فعالیت معادله خط از فصل ۶ خط و معادله های خطی می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ کاردرکلاس و فعّالیت صفحه 99 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب صفحه ۱۰۰ ریاضی نهم

جواب کار در کلاس صفحه ۹۹ ریاضی نهم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه 99 ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- نمودار خط‌های با معادلهٔ زیر را رسم کنید.

جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط
جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط

۲- آیا خط y=۳x از مبدأ مختصات (یعنی نقطه جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط) می‌گذرد؟ چرا؟ بله، چون به ازای x=۰ مقدار y=۰ می‌شود.

۳- اگر در معادله y=ax به جای a عددهای مختلفی قرار دهیم، بی شمار معادلهٔ خطی مانند y=۳ ،  y=−x ، y=۲x و … به دست می‌آید. آیا می‌توان گفت تمام این خط‌ها از مبدأ مختصات می‌گذرند؟

بله، چون به ازای x=۰ مقدار y وابسته به ضریب a نیست و در هر صورت y=۰ می‌شود. بنابراین خط‌های با معادله y=ax همواره ار مبدأ مختصات می‌گذرند.

جواب فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 99 ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- در هر مورد دو نقطه از یک خط داده شده است؛ ابتدا خط را رسم کنید و سپس مانند نمونه با توجه به مختصات هر نقطه معادلهٔ خط را حدس بزنید.

جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط

۲- در فعالیت ۱ برای هر مورد، مختصات دو نقطهٔ دیگر را روی هر خط به دست آورید. 

جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط

۳- در قسمت (ب) کدام یک از نقطه‌ها با مختصات جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط  روی خط قرار دارد؟

نقاطی که عرض آنها جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط  طول آنها باشد، روی این خط قرار دارند. پس نقاط جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم ؛ معادله خط  روی این خط قرار دارند.

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۷ و ۹۸ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا