آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

جواب صفحه ۹۹ ریاضی پنجم که مربوط به جواب کاردرکلاس و فعالیت ضرب عددهای اعشاری از فصل ۵ عددهای اعشاری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۹۹ ریاضی پنجم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۹۹  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

حاصل ضرب عددهای زیر را بدون تبدیل به کسر به دست آورید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

در پاسخ فعالیت صفحه ۹۹  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

حاصل ضرب های زیر را با ماشین حساب پیدا کنید. در مورد ارتباط و الگوی بین تعداد صفرهای عامل های ضرب و تعداد رقم های اعشاری آن ها و تعداد رقم های اعشاری حاصل ضرب فکر کنید و پس از مشورت با هم کلاسی ها نتیجه گیری کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

نتیجه : در ضرب عددهای اعشاری که یکی از عامل های ضرب، ۱۰ و ۱۰۰ و ۱۰۰۰ و … هستند، عامل اعشاری را در جواب می نویسیم سپس به تعداد صفرهای آن ممیز به جلو حرکت می کند. همچنین در ضرب هایی که عامل های ضرب، ۱۰ و ۱۰۰ و ۱۰۰۰ و … نیست، می توانیم ابتدا بدون در نظر گرفتن ممیزها، ضرب را انجام دهیم و در نهایت به تعداد اعداد اعشاری عامل های ضرب، رقم های جواب را از سمت راست در اعشار قرار دهیم.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۹۷ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۹ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا