آموزش و سرگرمی

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم ؛ راهبرد روش های نمادین

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم که مربوط به راهبرد روش های نمادین از فصل ۱ راهبردهای حل مسئله است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات صفحه ۹ ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب صفحه ۸ ریاضی هفتم

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم

در پاسخ به سوالات صفحه ۹ ریاضی هفتم خواهیم داشت:

1- احمد ۲۰۰۰۰۰ تومان پول داشت. او ۴ دفتر خرید و ۲۰۰۰۰ تومان برایش باقی ماند. قیمت هر دفتر چقدر است؟

متن این سؤال را می توانید با تساوی مقابل نشان دهید.

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم ؛ راهبرد روش های نمادین

مربع، نشان دهندهٔ چه چیزی است؟ نشان دهنده قیمت هر دفتر می باشد

اکنون می توانید عددی را که باید در مربع قرار گیرد، حدس بزنید و آزمایش کنید.

(در فصل سوم، این مسئله را به روش دیگری حل خواهید کرد.)

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم ؛ راهبرد روش های نمادین

 ۲- فاطمه کتاب داستانی را در ۶ ساعت مطالعه کرد و ۱۰ صفحه از آن باقی ماند.اگر این کتاب ۱۰۰ صفحه داشته باشد، فاطمه به طور متوسط در هر ساعت چند صفحه از آن را مطالعه کرده است؟

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم ؛ راهبرد روش های نمادین

۳- یک سالن مستطیل شکل است. می‌خواهند در مکانی از سقف این سالن دریچهٔ خنک کن (مصوب فرهنگستان Cooler) قرار دهند؛ به طوری که از ۴ گوشهٔ آن به یک اندازه باشد. محل دریچه را تعیین کنید.

جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم ؛ راهبرد روش های نمادین

مکانی که در شکل بالا مشخص شده است، بهترین موقعیت برای نصب دریچه خنک کن در سقف است، زیرا این مکان از چهار گوشه به یک اندازه فاصله دارد.

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب صفحه ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا