آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت، کاردرکلاس و تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

جواب صفحه ۷۴ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت، کاردرکلاس و تمرین تقارن مرکزی از فصل ۴ تقارن و چند ضلعی ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت، کاردرکلاس و تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم 

جواب صفحه ۷۴ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۷۴ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

هر یک از شکل های رو به رو، دو نیمه دارند. یک نیمه‌ی آنها، قرینه‌ی نیمه‌ی دیگر نسبت به نقطه‌ی مشخص شده است. شما هم با قرینه کردن نیمه‌ی شکل رو به رو نسبت به نقطه‌ی مشخص شده، رنگ آمیزی شکل را کامل کنید.

هرگاه شکلی را نیم دور حول (دور) نقطه ای بچرخانیم و شکل روی خودش منطبق شود، می گوییم آن شکل تقارن مرکزی دارد. در این فعالیت، هرکدام از شکل ها تقارن مرکزی دارند. به نقطه ای که شکل را حول آن چرخاندیم، مرکز تقارن آن شکل می گویند.

جواب فعالیت، کاردرکلاس و تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

شکل ها را طوری رنگ آمیزی کنید که نقطه‌ی مشخص شده، مرکز تقارن باشد.

جواب فعالیت، کاردرکلاس و تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

در پاسخ تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

الف) چرخنده‌ی (الف) را طوری رنگ کنید که خط مشخص شده، خط تقارن آن باشد.
ب) چرخنده‌ی (ب) را طوری رنگ کنید که نقطه‌ی مشخص شده، مرکز تقارن آن باشد .

جواب فعالیت، کاردرکلاس و تمرین صفحه ۷۴ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۴ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا