آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی عددها

جواب صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت مقایسه‌ی عددها از فصل ۶ جمع و تفریق می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 100 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب حل مسئله‌ی ساده‌تر صفحه ۹۹ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 100 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ به کمک شکل، دو عدد داده شده را با هم مقایسه کنید.
توضیح دهید که چگونه دو عدد را مقایسه کردید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی عددها

۲ـ برای مقایسه ی دو عدد ۳۴۲۵ و ۳۴۳۱ ،ابتدا آنها را با حذف رقم های یکان، دهگان و صدگان (و قرار دادن صفر
به جای آنها) بنویسید و مقایسه کنید. پاسخ : ۳۰۰۰ = ۳۰۰۰
دو عدد را با حذف رقم های یکان و دهگان بنویسید و مقایسه کنید. پاسخ : ۳۴۰۰ = ۳۴۰۰
دو عدد را با حذف رقم های یکان بنویسید و مقایسه کنید. پاسخ : ۳۴۲۰ < ۳۴۳۰
کدام یک از حالت ها مناسب تر است؟ چرا؟ حالتی که رقم یکان دو عدد را حذف کدیم ؛ زیرا تفاوت دو عدد در اولین مرتبه، دهگان ها مشخص می شود.

۳ـ برای مقایسه ی دو عدد ۳۰۴۴ و ۲۸۵۷ ،آنها را با حذف رقم های یکان، دهگان و صدگان بنویسید.

۳۰۰۰>۲۰۰۰

– آیا با همین اوّلین تقریب می‌توانید دو عدد را مقایسه و عبارت جواب فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی عددها را کامل کنید؟ چرا؟  بله ، چون با همان مقایسه اول مشخص میشود که عدد اول کوچک تر است.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب حل مسئله صفحه ۹۸ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا