آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم ؛ دستگاه معادله‌ی خطی

جواب صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت دستگاه معادله‌ی خطی از فصل ۶ خط و معادله های خطی می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه 108 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۱۰۹ ریاضی نهم

جواب صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 108 ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- هزینه اشتراک یک خط اینترنت روی تلفن همراه ۳۰۰۰ تومان مبلغ ثابت و ۲۰۰۰ تومان برای هر ساعت استفاده است. هزینه کلی x ساعت استفاده از اینترنت را با y نشان دهید و رابطه‌ای بین x و y بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم ؛ دستگاه معادله‌ی خطی

یک نوع دیگر از اشتراک اینترنت بدون مبلغ ثابت است؛ ولی برای هر ساعت استفاده، ۳۰۰۰ تومان هزینه دارد. رابطه‌ای بین هزینه اشتراک (y) و x ساعت استفاده از اینترنت را در این حالت بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم ؛ دستگاه معادله‌ی خطی

دو خط به معادله‌های فوق را در دستگاه مختصات مقابل رسم کنید. محل برخورد این دو خط چه ویژگی‌ای دارد؟ برای ۱/۵ ساعت استفاده، کدام نوع اشتراک بهتر است؟ بعد از چند ساعت استفاده از اینترنت، اشتراک نوع اول به صرفه خواهد بود؟

جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم ؛ دستگاه معادله‌ی خطی

۲- معادله y=۲x−۱ چند جواب دارد؟ نمودار آن را رسم کنید.

این معادله بی‌شمار جواب دارد. زیرا به ازای هر مقدار x، می‌توان مقداری برای y پیدا نمود.

معادله y=−x+۲ چند جواب دارد؟
بی شمار جواب دارد. زیرا در این معادله نیز به ازای هر مقدار x، می‌توان مقداری برای y پیدا نمود.

نمودار آن را رسم کنید. توضیح دهید چگونه یک جواب مشترک برای این دو معادله پیدا می‌کنید.
باید نقطه ای را پیدا کنیم که روی هر دو خط باشد یعنی جواب مشترک دو معادله نقطه x=۱ و y=۱ است.

جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم ؛ دستگاه معادله‌ی خطی

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس و تمرین صفحه ۱۰۶ و ۱۰۷ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۰۸ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا