آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

جواب صفحه ۱۰ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت معرفی جمع و تفریق عددهای مرکب از فصل ۱ عدد نویسی و الگو ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۹ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۰ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۰ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

 

ساعت سمت چپ ٣٠′′ : ٥٥′ ١: را نشان میدهد که میتوان آن را به صورت ٣٠′′ ٥٥′ ١ نمایش داد. این عدد را عدد
ّ مرکب مینامند.

۱- جاهای خالی زیر ساعت ها را پر کنید. عقربه های ساعت سمت راست را هم رسم کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۲- یک سلول در هر ۲۰ دقیقه به دو سلول تقسیم می شود. اگر در ساعت ۱:۲۰ یک سلول داشته باشیم، زمان تکثیر سلول های بعدی را بنویسید و الگوی آن را ادامه دهید.

۳- اگر شمارش ۳۰ دقیقه، ۳۰ دقیقه را از ساعت ۱:۳۰ شروع کنیم، زمان بعدی چگونه به دست می آید؟

الف) الگوی عددی آن را بنویسید.
ب) الگوهای عددی مربوط به زمان را ادامه دهید.
عدد بعد از ۱:۲۰:۵۰ چگونه به ۱:۲۱ تبدیل شده است؟ توضیح دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۴- ساعت کلاس ۸:۲۰ را نشان می داد. آموزگار گفت: «۲ ساعت و ۵۰ دقیقه بعد به اردو خواهیم رفت.» دانش آموزان تلاش می کردند زمان اردو رفتن را به دست آوردند. راه حل ۴ نفر از آن ها را می بینید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۵- در یک شهر در روز ۱۳ آبان، زمان اذان صبح ‘۵:۱۹ و زمان اذان ظهر ‘۱۲:۴ است. مدت زمان بین اذان صبح و اذان ظهر در این روز چند ساعت است و چند دقیقه است؟ روش شما برای حل این مسئله چیست؟ توضیح دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۸ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه۱۰ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا