آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم ؛ ارزش مکانی عددهای اعشاری

جواب صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت ارزش مکانی عددهای اعشاری از فصل ۵ عدد مخلوط و عدد اعشاری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۱۱۱ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- جاهای خالی را با عددهای مناسب پر کنید.

۲ سانتی متر و ۰/۵ سانتی متر می شود …۲/۵… سانتی متر.
۱ لیتر و …۰/۷… لیتر می شود ۱/۷ لیتر.
۲/۵ سانتی متر از …۲۵… تا ۰/۱ سانتی متر درست شده است.
۱۰ تا ۰/۱ سانتی متر می شود …۱… سانتی متر.
۱۰ تا ۰/۱ لیتر می شود …۱… لیتر.

۲- ۲/۴ لیتر یعنی ۲ لیتر و ۴ تا ۰/۱ لیتر؛ بنابراین می توانیم آن را به صورت رو به رو در جدول ارزش مکانی نشان دهیم و بنویسیم ۲/۴. خط قرمز رنگ محل ممیز را نشان می دهد. ستون جدید دهم نیز به جدول ارزش مکانی اضافه شده است.

۳- جاهای خالی را پر کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم ؛ ارزش مکانی عددهای اعشاری

۴- می خواهیم دو عدد ۳/۱ و ۲/۷ را مقایسه کنیم. با توجه به محور، مشخص کنید کدام یک بزرگ تر است.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم ؛ ارزش مکانی عددهای اعشاری

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۱۱۰ ریاضی چهارم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۱۲ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا