آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم ؛ حجم

جواب صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت حجم از فصل ۶ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کار در کلاس و تمرین صفحه ۱۱۲ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۱۳  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- به شکل های زیر دقت کنید. بدون شمارش، حدس بزنید حجم کدام شکل از همه بیشتر است. حالا مکعب‌ها را بشمارید و تعداد آنها را زیر هر شکل بنویسید. آیا حدستان درست بود؟

جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم ؛ حجم

۲- مسعود ۱۰ چینه (مکعب) را به این شکل روی هم چیده است. شما هم ۱۰ مکعب بردارید و آنها را روی هم بچینید. آیا شکلی که شما ساخته‌اید با این شکل فرق دارد؟ بله حجم آن چطور؟خیر هر دو به اندازه ۱۰ چینه حجم دارند.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم ؛ حجم

۳- به تصویرهای زیر دقت کنید. آیا حجم این اجسام، قبل و بعد از تغییر شکل فرق کرده است؟خیر

جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم ؛ حجم

۴- آیا حجم شکل های زیر با هم فرق می کند؟ خیر هر سه از ۲۷ مکعب واحد تشکیل شده‌اند.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم ؛ حجم

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۱۳ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا