آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

جواب صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت درصد از فصل ۶ تناسب و درصد است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۱۱۴ ریاضی ششم

جواب صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم خواهیم داشت:

الف) می خواهیم هر یک از عدد های کسری زیر را به صورت اعشاری بنویسیم. مانند نمونه، کسری مساوی با یک چهارم و با مخرج ۱۰۰ پیدا کنید و سپس آن را به صورت عدد اعشاری بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

اگر نتوانیم مخرج کسر را به سادگی، با ضرب کردن در یک عدد، به ۱۰۰ تبدیل کنیم، می‌توانیم از تقسیم استفاده کنیم. مثلاً:

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

ب) هر یک از کسرهای زیر را به صورت اعشاری بنویسید. تا جایی که می توانید از محاسبات ذهنی کمک بگیرید. (می توانید از ماشین حساب هم استفاده کنید.)

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

پ) عددهای بالا را با هم مقایسه کنید. مقایسه‌ی کسرها ساده تر است یا اعداد اعشاری؟ اعداد اعشاری

ت) وقتی می خواهیم کسری را به صورت درصد بنویسیم، باید کسری مساوی با آن و با مخرج ۱۰۰ پیدا کنیم. مانند نمونه هر کسر را به شکل درصد در کتاب بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

ث) عددهای بالا را با هم مقایسه کنید. مقایسه‌ی کسرها ساده تر است یا درصدها؟درصد‌ها

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ؛ درصد

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۳ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا