آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم ؛ نمودارها و تفسیر نتیجه ها

جواب صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم که مربوط به فعالیت نمودارها و تفسیر نتیجه ها از فصل ۹ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه 116 ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۱۱۴ ریاضی هفتم

جواب صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم

در پاسخ به فعّالیت صفحه 116 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

در مدرسهٔ راهنمایی شهید مؤذن پور تعداد کتاب‌هایی که دانش آموزان امانت گرفته‌اند، بررسی شده و آمار و اطّلاعات زیر به دست آمده است. جدول داده‌ها را کامل کنید. با توجّه به کسر‌های با مخرج ۱۰، نمودار دایره‌ای را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم ؛ نمودارها و تفسیر نتیجه ها
جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم ؛ نمودارها و تفسیر نتیجه ها

۱- چگونه درصد مربوط به هر نوع کتاب را به دست می‌آورید؟ مجموع کتاب‌ها را به دست آورده و با توجه به آن و اطلاعات داده شده در جدول درصد هر نوع را به دست می‌آوریم.

۲- با توجّه به نمودار، دانش آموزان این مدرسه بیشتر به چه نوع کتابی علاقه دارند؟ علمی

۳- اگر مسئول کتابخانه بخواهد کتاب‌های جدیدی برای مدرسه بخرد، باید به کدام نوع کتاب بیشتر توجّه کند؟ چرا؟ کتاب‌های علمی، چون دانش‌آموزان به این کتاب‌ها علاقه بیشتری دارند.

۴- اگر اطلّاعات دیگری از کتابخانهٔ این مدرسه داشتید، تفسیر و توصیف بهتری از نتیجهٔ نمودار بالا به دست می‌‌آوردید؟ بله

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب تمرین صفحه ۱۱۷ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۱۶ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا