آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم ؛ گنجایش

جواب صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت گنجایش از فصل ۶ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کار در کلاس و تمرین صفحه ۱۱۶ و ۱۱۷ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۱۸  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- به کمک تصویر، به سوال های زیر پاسخ دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم ؛ گنجایش

در شکل ۱ چرا مقداری از آب روی زمین ریخته است؟
چون گنجایش استکان از گنجایش لیوان کم‌تر است.

در شکل ۲ چرا لیوان پر نشده است؟
چون گنجایش لیوان از گنجایش استکان بیشتر است.

با توجه به تصویر، در لیوان آب بیشتری می توانیم جا بدهیم یا در استکان؟
در لیوان

گنجایش لیوان از گنجایش استکان …بیشتر… است.

۲- به تصویرهای زیر دقت کنید. مقدار چای داخل این دو قوری یکسان بوده است. چای هر قوری را در ظرف های کنار آن ریخته‌ایم.با توجه به تصویرها، جاهای خالی را پر کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم ؛ گنجایش

توضیح دهید که چرا این دو عدد باهم متفاوت اند؟
از آنجا که گنجایش هر لیوان از گنجایش هر استکان بیشتر است، بنابراین به تعداد کم تری لیوان نیازمندیم.

۳- مادر از سپیده خواست که یک کاسه آب به غذایی که در حال پختن بود، اضافه کند. با اینکه سپیده دقیقا یک کاسه آب در قابلمه ریخت اما غذا کاملا شل و بی مزه شد! فکر می کنید چرا؟

گنجایش کاسه ای که سپیده استفاده کرده خیلی بیشتر از گنجایش کاسه‌ی موردنظر مادرش بوده است، سپیده باید قبل از انجام این کار از مادرش می پرسید که با چه کاسه ای به غذا آب اضافه کند.

برای اندازه گیری حجم مایعات و گنجایش ظرف‌ها، به واحد مشخصی نیاز داریم. یکی از واحدهای اندازه گیری حجم مایعات، لیتر است. یک لیتر برابر با مقدار مایعی است که در مکعبی با طول و عرض و ارتفاع ۱۰ سانتی متر جا می شود.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۱۸ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا