آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 121 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۱۲۰ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 121 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ چرخنده ی رو به رو را می چرخانیم تا عقربه ی آن روی یک رنگ بایستد؛ رنگ را یادداشت می کنیم. چند حالت ممکن است برای ایستادن عقربه روی یک رنگ اتفاق بیفتد؟

این آزمایش را ۱۰ بار انجام دهید و جدول زیر را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم ؛ احتمال

۲ـ یک تاس را می اندازیم. چند حالت ممکن است اتفاق بیفتد؟ چرا؟

پاسخ : ۶ حالت . زیرا ۶ وجه دارد.

۳ـ یک سکه را بالا می اندازیم. چند حالت برای آن اتفاق میافتد؟

پاسخ : ۲ حالت : پشت و رو

جواب خلاق باش صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم

استوانه‌های زیر با مقواهای هم اندازه ساخته شده‌اند. توضیح دهید چگونه این اتّفاق افتاده است.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم ؛ احتمال

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۱۱۹ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا