آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

جواب صفحه ۱۲۶ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت جمع آوری و نمایش داده‌ها از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب  فرهنگ نوشتن و تمرین و معما و سرگرمی صفحه ۱۲۲ و ۱۲۳ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۲۶  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

پویا از دوستانش پرسید که در طول یک روز تعطیل چند ساعت بازی می کنند. بعد هم جواب های آنها را در جدول رو به رو نوشت. به این اطلاعات، داده و به این جدول، جدول داده‌ها گفته می شود.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

الف) چه کسی بیشتر از بقیه بازی می کند؟ پویا
ب) چه کسی کمتر؟ مبین
پ) در میان داده‌ها، کدام داده بیشتر از بقیه تکرار شده است؟ ۵ (دو بار)

ت) مانی و مبین نمودارهای ستونی مربوط به داده‌های جدول را رسم کرده‌اند. این نمودارها را به دقت نگاه کنید. عنوان هر نمودار و نام هرکدام از محورهای افقی و عمودی آن را بخوانید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

ث) نمودار مبین و مانی را مقایسه کنید. تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها را بیان کنید.

تفاوت: در محور عمودی نمودار مبین، عددها از ۴ شروع شده اند، اما در نمودار مانی عددها از ۰ شروع شده اند.
شباهت: هر دو نمودار ستونی هستند و یک مجموعه از داده ها را نمایش می دهند.

امیر، به کمک جدول زیر نمودار دیگری رسم کرده است.
ج) جدول را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۱۲۱ ریاضی پنجم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا