آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

جواب صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت انتخاب نمودار از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 127 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۱۲۶ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 127 ریاضی سوم خواهیم داشت:

محسن در خانه تعدادی کتاب دارد. او اطّلاعات مربوط به تعداد و نوع کتاب‌های خود را در جدول زیر آورده است.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

با توجّه به این جدول، نمودارهای مختلف را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار
جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار
جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

به نظر شما کدام نمودار برای این موضوع مناسب تر است؟
در این باره در کلاس با آموزگار و همکلاسی های تان گفت و گو کنید.
پاسخ : نمودار آخر ، زیرا تعداد و نوع کتاب با مربع ها به آسانی روی نمودار نمایش داده شده است.

– اگر محسن بخواهد بداند که آیا کتاب‌های مذهبی‌اش بیشتر از نصف کتاب‌هایش هست یا نه، کدام نمودار مناسب‌تر است؟ نمودار دایره ای ، زیرا تعداد هر نوع کتاب را نسبت به همه ی کتاب ها نشان می دهد.

– اگر محسن بخواهد بداند از کدام نوع کتاب بیشتر دارد، کدام نمودار مناسب‌تر است؟ نمودار میله ای ؛ زیرا ما سریع تر و به آسانی متوجه اختلاف تعداد کتاب ها می شویم.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۵ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا