آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم ؛ اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها

جواب صفحه ۱۲ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها از فصل ۱ مجموعه ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس صفحه ۱۳ ریاضی نهم

جواب صفحه ۱۲ ریاضی نهم

در پاسخ به فعّالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- دو مجموعۀ A⋃B={a,b,c,d,e} و A⋂B={b,e} را در نظر بگیرید. از دانش‌آموزان یک کلاس خواسته شده است که با توجه به این دو مجموعه، مجموعه‌های A و B را با نمودار وِن نمایش دهند. پاسخ چهار دانش‌آموزِ این کلاس را در زیر می‌بینید:

الف) دربارۀ درستی یا نادرستی پاسخ این دانش آموزان بحث کنید و برای درستی یا نادرستی آنها دلیل بیاورید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم ؛ اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها

ب) آیا شما هم می‌توانید جواب درست دیگری به این سؤال بدهید؟ پاسخ خود را با پاسخ هم‌کلاسی‌های خود مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم ؛ اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها

۲- با توجه به اوّلین فعالیت این درس و ورزشکاران دو تیم والیبال و فوتبال مجموعه‌ای تشکیل دهید که هر عضو آن عضو تیم والیبال باشد، ولی عضو تیم فوتبال نباشد (فقط در تیم والیبال بازی کند). این مجموعه را «V منهای F» می‌نامیم و با نماد V−F نمایش می‌دهیم:

V−F= {حسین و احسان و ساسان و فرشید}
F−V= {سبحان و کیوان و حسن و محمد}

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم ؛ اجتماع، اشتراک و تفاضل مجموعه ها

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت صفحه ۱۱ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا