آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم ؛ جمع و تفریق عددهای گویا

جواب صفحه ۱۲ ریاضی هشتم که مربوط به فعالیت جمع و تفریق عددهای گویا از فصل ۱ عددهای صحیح و گویا است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس صفحه ۱۲ و ۱۳ ریاضی هشتم

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم خواهیم داشت:

۱- برای هرکدام از محورها یک تساوی جمع بنویسید.

حاصل عبارت روبه رو را به دست آورید و با حاصل جمع بالا مقایسه کنید. یکسان است.

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم ؛ جمع و تفریق عددهای گویا

با توجه به تساوی‌های زیر، توضیح دهید که چگونه می‌توانیم حاصل جمع و تفریق دو عدد گویا را با استفاده از جمع و تفریق دو عدد صحیح به دست آوریم.

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم ؛ جمع و تفریق عددهای گویا

۲- مانند نمونه، ابتدا مخرج‌ها را یکی کنید؛ سپس، جمع و تفریق‌ها را انجام دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم ؛ جمع و تفریق عددهای گویا

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هشتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

حتماً در حین حل مسائل ریاضی، قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود داشته باشید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ از جمله روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۱۱ ریاضی هشتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی هشتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا