آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم ؛ مساحت متوازی الاضلاع و مثلث

جواب صفحه۱۳۰ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت مساحت متوازی الاضلاع و مثلث از فصل ۶ شکل های هندسی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۲۹ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- از راس (آ) به ضلع مقابل آن یعنی پاره خط (ب س) عمود رسم کنید. می توانید از خطوط صفحه‌ی شطرنجی و یا گونیا استفاده کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم ؛ مساحت متوازی الاضلاع و مثلث

یک مثلث چند ارتفاع دارد؟ …۳… چرا؟ چون هر مثلث سه راس و سه ضلع دارد و می توان از هر راس به ضلع مقابل آن عمود کرد.

۲- همه‌ی ارتفاع های مثلث رو به رو را رسم کنید. در صورت نیاز، ضلع‌ها را مانند نمونه با خط چین ادامه دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم ؛ مساحت متوازی الاضلاع و مثلث

۳- در متوازی الاضلاع رو به رو، چند ضلع، مقابل رأس (آ) قرار دارد؟ نام آنها را بنویسید. با استفاده از گونیا از راس (آ) بر ضلع‌های مقابل آن عمود رسم کنید. در صورت نیاز، ضلع‌ها را با خط چین ادامه دهید.۲ ضلع، (ج س) و (ب ج)

جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم ؛ مساحت متوازی الاضلاع و مثلث

۴- یک متوازی الاضلاع چند ارتفاع دارد؟ چرا؟ در صورت نیاز، ضلعها را با خط چین ادامه دهید.
۸ ارتفاع دارد، چون مقابل هر راس متوازی الاضلاع دو ضلع وجود دارد، پس برای هر راس دو ارتفاع می توان رسم کرد. هر متوازی الاضلاع ۴ راس دارد، پس می توان ۸ ارتفاع رسم کرد.

۵- در هر متوازی الاضلاع از راس (ن) به دو ضلع مقابلش عمود رسم کنید (یا ارتفاعهای نظیر رأس (ن) را رسم کنید). در صورت نیاز، ضلع‌ها را با خط چین ادامه دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم ؛ مساحت متوازی الاضلاع و مثلث

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۰ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا