آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم ؛ میانگین

جواب صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت میانگین از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۱ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۳۲  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

آقای حکیمی یک مرغداری کوچک دارد و هر روز تخم مرغ های تولید شده را برای فروش به بازار می برد. او هر روز جرم پنج عدد از تخم مرغ ها را اندازه می گیرد. تصویر رو به رو، یک صفحه از دفتر یادداشت آقای حکیمی است.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم ؛ میانگین

الف) آقای حکیمی میانگین جرم تخم مرغ هایش را در روز شنبه با روش جالبی محاسبه کرده است؛ راه حل او را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم ؛ میانگین

ب) میانگین جرم تخم مرغ های روز شنبه را با روشی که پیش از این یاد گرفته اید، به دست آورید. سپس آن را با پاسخی که با روش جدید به دست می آید، مقایسه کنید.
پاسخ هر دو روش صحیح است ولی به نظر می رسد در روش جدید انجام محاسبات ساده تر می باشد.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم ؛ میانگین

پ) به کمک نمودار ستونی بالا، برای درستی روش جدید دلیل بیاورید.
اگر بخواهیم میانگین داده ها را از روی نمودار ستونی به دست آوریم کافی است ارتفاع ستون ها را با هم یکسان کنیم.

ت) میانگین جرم تخم مرغ های روز یکشنبه را به روش دلخواه محاسبه کنید. 

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم ؛ میانگین

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا