آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۱۳۳ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۳۴  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- همه ی ما وقتی می خواهیم احتمال رخ دادن چیزی را بیان کنیم، از کلمه ها یا عبارت خاصی استفاده می کنیم : مثلا «شاید»، «احتمال دارد»، «ممکن است».

اینکه بتوانم پنجاه متر بپرم، به طور حتم اتفاق نمی افتد.
احتمال اینکه پدرم فردا صبح به مدرسه بیاید، کم است.
احتمال برد و باخت در مسابقه ی بعدی، برابر است.
یک مربع به طور حتم چهار ضلع دارد.
من خیلی تلاش کرده ام؛ احتمالش زیاد است که بتوانم مسئله ی بعدی را حل کنم.

حالا شما هم با هر کلمه یا عبارت جمله ای بسازید.

احتمال دارد فردا باران ببارد.

احتمالش کم است ساعت ۱۰ صبح خواب باشم.

به طور حتم اتفاق نمی افتد که جمعه به مدرسه بروم.

شاید با مادرم به بازار رفتم.

به احتمال برابر اگر سکه بیندازم «پشت» می آید.

به طور حتم امروز چهارشنبه است.

ممکن است نهار قرمه سبزی داشته باشیم.

۲- یک پاکت بردارید. تعدادی دکمه ی هم شکل و هم اندازه به رنگ هایی که در تصویر زیر می بینید، داخل آن بریزید. (می توانید به جای دکمه، مقوا را به شکل دایره های هم اندازه ببرید و رنگ کنید.) قرار است بدون نگاه کردن به داخل پاکت، یک دکمه را از آن خارج کنیم.

الف) امکان رخ دادن هر مورد را، مانند نمونه، روی نوار علامت بزنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم ؛ احتمال

ب) هر بار بدون نگاه کردن به داخل پاکت، یک دکمه را را از آن خارج کنید. رنگ دکمه را با قرار دادن چوب خط در جدول رو به رو یادداشت کنید و سپس دکمه را به پاکت برگردانید. این کار را ۲۰ بار انجام دهید و تعداد دفعات مشاهده ی هر رنگ را در جدول بنویسید.

پ) نتایج به دست آمده در کل کلاس را با هم جمع کنید و در جدول رو به رو قرار دهید.

ت) این نتایج را با پاسخ هایی که در قسمت الف داده اید، مقایسه کنید.
در هر دو قسمت احتمال خارج شدن مهره ها به یک شکل می باشد.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا