آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم ؛ محیط و مساحت

جواب صفحه۱۳۴ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت محیط و مساحت از فصل ۶ شکل های هندسی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۳۳ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

می دانیم مساحت مربعی به ضلع یک سانتی متر برابر با یک سانتی متر مربع است.

۱- آموزگار از دانش آموزان خواسته بود مساحت یکی از فرش های نمازخانه را پیدا کنند. راه حل دو دانش آموز را در زیر مشاهده می کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم ؛ محیط و مساحت

چرا عددهای این دو دانش آموز متفاوت است؟ واحد مربوط به پاسخ های مهدی و هادی را بنویسید تا نوشته‌ی آنها کامل شود.چون واحد اندازه گیری طول و عرض فرش برای دو دانش آموز متفاوت است. برای یکی متر است و برای دیگری سانتی متر می باشد.

۲- یک باغچه را قطعه بندی کرده‌اند تا در هر قسمت آن یک نوع سبزی بکارند. اگر مساحت باغچه ۶ متر مربع باشد، مساحت هر مربع چند مترمربع است؟ اندازه‌ی هر ضلع مربع چند متر است؟

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم ؛ محیط و مساحت

۳- طول یک زمین کشاورزی مستطیل شکل ۱۰۰ متر و عرض آن ۴۰ متر است. برای جاده سازی در روستا ۴۷۰ متر مربع استفاده شده است. چه مقدار از زمین هنوز برای کشاورزی قابل استفاده است؟۴۷۰ متر مربع از مساحت زمین کشاورزی کم می کنیم تا مقدار زمین قابل استفاده به دست آید، پس داریم:

جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم ؛ محیط و مساحت

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی چهارم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا