آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم ؛ اندازه‌گیری و محاسبات تقریبی

جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت اندازه‌گیری و محاسبات تقریبی از فصل ۷ تقریب است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۱۳۶ ریاضی ششم

جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم

در پاسخ  فعالیت صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم خواهیم داشت:

هر یک از ابزارهای اندازه گیری تا حدی می توانند مقدار دقیق چیزی را که اندازه می گیرند نشان دهند. برای مثال دقت خط کشی که فقط واحد سانتی متر دارد یک سانتی متر است. اما دقت خط کشی که واحد میلی متر را نیز دارد یک میلی متر است.

اگر شما بخواهید جرمتان را اندازه بگیرید، روی وزنه معمولا نشانه های کیلوگرم را می خوانید و اگر عقربه‌ی شمارش مثلا کمی بیشتر از ۶۳ باشد آن را به جای مثلا ۶۳/۴، ۶۳ کیلوگرم می می خوانید. پس جرم شما تقریب زده می شود و به صورت یک مقدار تقریبی بیان می شود. اما اختلاف این مقدار تقریبی با مقدار واقعی کمتر از ۱ (کیلوگرم) است. می گوییم ترازو جرم اشخاص و اشیا را با تقریب کمتر از ۱ کیلوگرم نشان می دهد.

حال اگر بخواهیم جرم یک بسته زعفران را حساب کنیم، این کار را با کدام یک از ترازوهای زیر انجام میدهیم؟

ترازویی که جرم اشخاص را اندازه می گیرد.
ترازوی خواربار فروشی که جرم اجسام تا ۱۰ کیلوگرم را نشان میدهد.
☑️ ترازویی که جرم های تا حداکثر۱۰۰ گرم را نشان می دهد و دقت آن تا ۰/۱ گرم است.

برای هر نوع اندازه گیری، با توجه به موضوع و اهمیت آن از ابزار مناسب استفاده می کنیم تا تقریب مورد نظر حاصل شود.

مانند نمونه در مثال های زیر میزان تقریب را پیشنهاد کنید؛

اندازه گیری جرم یک انسان : با تقریب کمتر از ۱ کیلوگرم
اندازه گیری تب یک کودک بیمار : با تقریب کمتر از ۱ درجه سانتی گراد
اندازه گیری جرم یک قطعه فلزی گرانبها : با تقریب کمتر از ۱ گرم

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۷ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا