آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده

جواب صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت تقسیم با باقی مانده از فصل ۸ ضرب عددها می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 145 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۱۴۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 145 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ ۱۷ شاخه گل داریم. می خواهیم با هر ۴ شاخه ی آنها یک دسته گل درست کنیم.
چند دسته گل درست میشود؟ ۴ تا
چند شاخه گل باقی میماند؟ ۱ دونه
با رسم شکل توضیح دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده
جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده

٢ــ ۱۷ شاخه گل داریم. می خواهیم آنها را به طور مساوی در ۴ گلدان تقسیم کنیم. شما گل ها را یکی یکی در گلدان ها بکشید. این کار را ادامه دهید تا همه ی گل ها به تعداد مساوی در گلدان ها قرار گیرند.

در هر گلدان چند گل قرار میگیرد؟ ۴ تا
چند گل باقی میماند؟ ۱ دونه

جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده

برای حل کردن مسئله‌ی بالا می‌توانیم از نماد جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده استفاده کنیم و پاسخ را به صورت زیر بنویسیم: 

جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم ؛ تقسیم با باقی مانده

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۱۴۳ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۴۵ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا