آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کار در کلاس و توضیح بده صفحه ۱۴۷ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- همانطور که در سال های قبل یاد گرفتید، از عبارت «احتمال دارد» در زندگی روزمره هم بسیار استفاده می کنیم. گاهی نیز عبارت های «به احتمال بیشتر» یا «به احتمال کمتر» یا «به احتمال برابر» را به کار می بریم. با این توضیح مانند نمونه و با توجه به جمله‌ی داخل کادر برای هر یک از موارد زیر، عبارتی مناسب انتخاب کنید و دلیل انتخاب خود را توضیح دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم ؛ احتمال

۲- چرخنده ای به صورت شکل رو به رو داریم. عقربه‌ی چرخنده هر بار پس از ایستادن عددی را نشان می دهد. برای هر یک از موارد زیر یکی از پنج عبارت بالا را انتخاب کنید و دلیل خود را بنویسید.اعداد چرخنده : ۹ – ۳ – ۱۳ – ۵ – ۷ – ۱۱

الف) روی عدد زوج بایستد : به طور حتم اتفاق نمی افتد.
دلیل :‌ چون عدد زوجی در این چرخنده وجود ندارد.

ب) روی عدد فرد بایستد : به طور حتم اتفاق می افتد.
دلیل : چون تمام اعداد چرخنده فرد است.

ج) روی عدد کمتر از ۳ بایستد : به طور حتم اتفاق نمی افتد.
دلیل : چون چرخنده عدد کمتر از ۳ ندارد.

د) روی عدد بزرگتر از ۹ بایستد : عددهای ۱۱ و ۱۳، به احتمال کمتر اتفاق می افتد.
دلیل : چون تعداد اعداد بزرگتر از ۹ کمتر از بقیه است.

هـ) روی یکی از عددهای بزرگتر از ۵ بایستد : عددهای ۷ – ۹ – ۱۱ و ۱۳، به احتمال بیشتر اتفاق می افتد.
دلیل : چون تعداد اعداد بزرگتر از ۵ بیشتر از بقیه است.

و) روی یک عدد بزرگ تر از ۱۵ بایستد : به طور حتم اتفاق نمی افتد.
دلیل : چون چرخنده عدد بزرگتر از ۱۵ ندارد.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : :جواب کار در کلاس و انجام بده صفحه ۱۴۶ ریاضی چهارم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۴۸ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا