آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم ؛ معرفی عددهای علامت دار

جواب صفحه ۱۴ ریاضی هفتم که مربوط به معرفی عددهای علامت دار از فصل ۲ عددهای صحیح است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب صفحه ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ ریاضی هفتم

جواب صفحه ۱۴ ریاضی هفتم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم خواهیم داشت:

۱- متحرکی از نقطه (آ) روی محیط دایره حرکت می کند تا به نقطه (ب) برسد و زاویه (آ م ب) را بسازد. وقتی متحرک روی نقطه (آ) است اندازه زاویه صفر است. اندازه هریک از زاویه های زیر را با توجه به جهت های مثبت و منفی مشخص شده با یک عدد علامت دار نشان دهید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم ؛ معرفی عددهای علامت دار

۲- در سال گذشته با نمایش عددهای صحیح روی محور آشنا شدید و آموختید که قرینه هر عدد منفی عددی مثبت و قرینه هر عدد مثبت عددی منفی است. قرینه صفر هم خود صفر است. برای نمایش قرینه هر عدد از نماد (-) در سمت چپ آن عدد استفاده می کنیم. با کمک محور، مانند نمونه تساوی‌ها را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم ؛ معرفی عددهای علامت دار
جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم ؛ معرفی عددهای علامت دار

۳- مانند نمونه و به کمک محور بالا تساوی‌ها را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم ؛ معرفی عددهای علامت دار

از تساوی‌های بالا چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟ جواب : قرینه قرینه هر عددی برابر خود آن عدد است.

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۱۵ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا